Jaki rodzaj mebli ogrodowych wybrać?

Wiosna i lato to okres, kiedy bardzo chętnie spędzamy czas na świeżym powietrzu. Wypoczynek na balkonie, tarasie czy w ogródku będzie jednak znacznie przyjemniejszy, jeśli zadbamy o jego odpowiednie wyposażenie. Jakie meble ogrodowe będą najlepiej się do tego nadawać? Sprawdźmy właściwości poszczególnych rodzajów mebli ogrodowych.

Meble z technorattanu

Technorattan jest następcą popularnych kiedyś mebli ogrodowych wytwarzanych z wikliny oraz rattanu. Prezentuje się tak samo lekko i elegancko co meble z naturalnych tworzyw, ale jest dużo bardziej odporny. Świetnie sprawdza się na otwartej przestrzeni. Zestawy mebli ogrodowych tego typu są łatwe do utrzymania w czystości, ponieważ można je myć wodą z delikatnymi detergentami. Meble ogrodowe z technorattanu to bardzo szeroka kategoria produktów, w której znajdziemy bardzo dużo propozycji o różnych wykończeniach, kształtach, jak i również kolorach.

Meble ogrodowe metalowe

Natomiast meble ogrodowe metalowe jest również bardzo szeroką kategorią, w której znajdziemy meble wykonane z żeliwa, stali czy aluminium, wykańczane drewnem, szkłem czy materiałem. Oferta dostępnych modeli i zestawów jest więc bardzo szeroka, a dopasowanie metalowych mebli ogrodowych do wystroju ogrodu nie sprawia żadnych problemów. Meble ogrodowe metalowe charakteryzują się bardzo dobrą odpornością na warunki atmosferyczne, ponieważ nie rdzewieją. Natomiast na zimę zaleca się schowanie zestawu ogrodowego metalowego do suchego pomieszczenia.

Oferta salonu DessiHome

Sklep z meblami ogrodowymi DessiHome oferuje bogaty wybór mebli ogrodowych najwyższej jakości. Znajdziemy tam całe zestawy mebli ogrodowych, jak i poszczególne elementy, dzięki którym możemy sami skompletować swój zestaw. Jeżeli jesteś zainteresowany, to sprawdź ofertę na dessihome.pl.