Jaki grill wybrać gazowy czy węglowy?

Grillowanie zazwyczaj kojarzy się z wiosenną i letnią pogodą. Jest to jedna z najczęściej wybieranych form spędzania czasu na świeżym powietrzu. Coraz częściej zwracamy natomiast uwagę na to, by przygotowane jedzenie było zdrowe i bezpieczne dla organizmu. Dlatego nasz grill powinien pozwolić na przyrządzanie smacznego, a jednocześnie zdrowego posiłku.

Smażenie na grillu węglowym niżeli na patelni jest zdrowsze, ponieważ wyeliminujemy wtedy olej, smalec czy masło. Jednak przyrządzanie posiłku na tradycyjnym grillu wiąże się z innymi zagrożeniami, a mianowicie proces spalania brykietu lub węgla sprawia, że wydzielane są substancje szkodliwe, które niestety trafiają do naszego jedzenia. Jeśli dodamy do tego wszystkiego chemiczne podpałki, to otrzymamy sporą dawkę niebezpiecznych związków chemicznych. Bardzo dobrą alternatywą dla grilla węglowego będzie grill gazowy. Podczas grillowania na gazie ograniczamy wnikanie substancji szkodliwych do naszego jedzenia. Brak bezpośredniego kontaktu żywności z płomieniem i dymem pozwala na dużo bezpieczniejsze i zdrowsze przyrządzanie mięs i warzyw.

Oferta Salonu DessiHome

Salon DessiHom posiada gazowe grille ogrodowe wyposażone w lodówkę, blaty robocze oraz liczne szafki, które umożliwiają przechowywanie niezbędnych akcesoriów. Dzięki temu miłośnicy grillowania mogą rozkoszować się nie tylko grillowaniem, ale także przygotowaniem posiłku na świeżym powietrzu.